Wschodnie drogi do Niepodległości 1918-1920

Konferencja naukowa: Wschodnie drogi do Niepodległości 1918-1920 już za nami. Cieszy, że spotkanie przygotowane przez zespół pracowników Instytutu Historii UWM pod kierownictwem dr hab. Dariusza Radziwiłłowicza, prof. UWM spotkało się z żywym zainteresowaniem. Wśród słuchaczy nie zabrakło pracowników Wydziału Humanistycznego, studentów szeregu kierunków, a także gości spoza Uczelni. W tym wypadku należy przede wszystkim wspomnieć uczniów reprezentujących Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie.

Co także godne uwagi, wśród prelegentów znalazła się słuchaczka II roku Interdyscyplinarnych Studiów Strategicznych - Patrycja Napieralska. Cieszy, że nasi studenci angażują się także na niwie naukowej i tym samym zdobywają pierwsze doświadczenia na tym polu.