Spotkanie z Wojciechem Zalewskim - REALIZM GIER STRATEGICZNYCH

Zapraszamy na wykład i dyskusję z Wojciechem Zalewskim, specjalistą w dziedzinie symulacji i gier wojennych, autorem kilkuset gier oraz artykułów, książek i atlasów historycznych. Jest także redaktorem naczelnym wydawnictwa Taktyka i Strategia, która publikuje gry bitewne osadzone we wszystkich epokach historycznych i współczesności.

Symulacje wojenne i gry stanowią ważne i innowacyjne narzędzie analizy. Pozwala zweryfikować szereg rozwiązań militarnych w wybranych warunkach. W okresie postępującej destabilizacji świata, wojny na Ukrainie zapoznanie się z podobnym warsztatem wydaje się wręcz krokiem koniecznym.

Jedną z odpowiedzi na wspomniane zapotrzebowanie jest nasze spotkanie, na które zapraszamy studentów, pracowników Uczelni, uczniów szkół, wojskowych i wszystkich zainteresowanych.