Spotkanie prezesa Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego z dyrekcją Instytutu Historii oraz przedstawicielami Katedry Wojskoznawstwa i Studiów Strategicznych

W dn. 6 grudnia br. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie doszło do spotkania władz Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego; dyrekcji Instytutu Historii oraz przedstawicieli Katedry Wojskoznawstwa i Studiów Strategicznych. Polskie Towarzystwo Geopolityczne reprezentował m.in. jego prezes - dr. Piotr L. Wilczyński. W imieniu Instytutu Historii w spotkaniu udział wzięli m.in.: dyrektor Instytutu Historii - dr hab. Irena Makarczyk; koordynator ds. dydaktyki w Instytucie Historii UWM - dr hab. Anna Pytasz-Kołodziejczyk, prof. UWM; kierownik Katedry Wojskoznawstwa i Studiów Strategicznych - dr hab. Wiesław B. Łach, prof. UWM.

Rozmowy toczyły się w miłej i przyjaznej atmosferze. Co ważniejsze, ich owocem stało się zobowiązanie do podpisania w niedalekiej przyszłości umowy o współpracy między Polskim Towarzystwem Geopolitycznym i Instytutem Historii. Obydwie strony zobowiązały się także do udziału w projekcie: Letnia Szkoła Geopolityki, który będzie adresowany m.in. do studentów wszystkich uczelni w Polsce. Jednym z jej elementów będą przeprowadzane gry wojenne.